CZAR21 Den první

První den proběhl ve svižném tempu a vtipných historek: Od startu se týmy rozběly na 3km orientační běh a pak je čekaly dvě trekové etapy, každá zpestřená ferratou a s vloženým 35km pádlováním v kánoích.
Na Kánoích se cvakly hned tři týmy (kdyby vás to zajímalo, tak klacky, Kompaři a Freemind 😉 ). Na nedostatek vody si letos nestěžoval žádný tým.
I na ferratě bylo veselo, naštěstí vedla těsně nad řekou. Jeden člen italsko-finského FREEMIND z ferraty vypadl, jenže zůstal viset příliš nízko a museli jej vyprosti přeřezáním odsedky. A Myro z týmu Kompar XtreaM? „Už se neudržím!“ „Tak si odsedni a odpočiň.“ „Ale já tu odsedku nemám cvaklou!“ ŽBLUŇK!
Závodní pole se rozdělilo do poměrně stabilního uskupení: Slovinsko-chorvatský tým v čele, za ním cca 15 min Benecko pronásledované týmem SpirAlps, klacky a s přibližně 20minutovým odstupem jim na záda dýchají KomparXtream. Pak tu máme skupinku tří poměrně vyrovnaných týmů: Exit, Běhal v dešti a polského Coś nom pizło na łeb. A na závěr FREEMIND následovaný tandemem Havr Black a týmem Franta a jeho parta.
Večer závodníci postupně nasedli na kola a vyjeli na 125 km dlouhou bajkovou etapu. Uvidíme, kdo si jak poradí s první noční zkouškou. Závod můžete sledovat na na mapě LIVE (odkaz najdete na stránkách závodu www.adventurerace.cz).
Jak závodníci prožili noc? Kdo se dostal o čela? Bude spát někdo už první noc? To vše se dozvíte v zítřejším článku.