CZAR Den druhý

Dnešní den byl takový hravý. Krom jiného si závodníci užili lukostřelbu, Bolskros, lanové centrum, lezení a paddleboardy – vše v blízkosti centra závodu.

Z luku se střílelo na 15 metrů s různými výsledky. Trestná kola ale obíhaly pouze dva týmy. Bolskros letos vedl přes řeku tam a zpět a byl plný náročných lanových překážek. Závodníci na něm strávili 30 až 60 minut.

Spánková taktika prohlubuje rozestupy mezi týmy. Slo-Cro AR, který je od začátku závodu v čele, si zdřímnul hodinu před závěrečným kolem. Druhý tým HSK Benecko/Sport nás baví vyrazil do boje o zlato na úkor spánku.  S lehkým odstupem se na třetím a čtvrtém místě drží Kompar a SpirAlps klacky, s přibližně dvouhodinovou ztrátou je následují tři týmy: polský Coś nom pizło na łeb, Exit Team a RC Europe/ EPO Běhal v dešti.

Bohužel, není vše růžové jako tabletky Ibalginu: Mapaře týmu Havr Black trápí silné bolesti kolenou. Na Hluboké uvažovali, že závod vzdají, ale jsou to tvrďáci, cvakli parťáka na lano a dojeli přes všechny kontroly, tj. cca 40 km zpět do depa. Nyní spí a ráno se těší na disciplíny v centru závodu. Pak se uvidí. Již od včerejšího večera pokračuje italsko-finský tým FREEMIND ve třech. Před první dlouhou bajkovou etapou se rozhodl jeden z členů nepokračovat pro nadměrné vyčerpání. A ještě jedna neveselá aktualita: V závěru druhého dne si Lenka z Frantovy party vymkla kotník a celý tým končí.

Na konci druhého dne opět nejlepší týmy sedají na kola a vyrážejí na druhou dlouhou etapu (125 km), po které následuje už jen krátký orientační běh a cíl. Pokud se nestane nic nepředloženého, kolem 5. hodiny ranní se dozvíme jména vítězů Wenger Czech Adventure Race.

Ve 22 hodin odstartoval MINI AR, 18hodinový závod dvojic. I oni si kromě klasických disciplín užijí i ty netradiční, kterými se bavili závodníci dlouhého závodu dnes.