CZECH ADVENTURE RACE

24. - 28. 8. 2022

MINI AR kilometráž a disciplíny

Je na čase zveřejnit také pár čísel o MINI Adventure Race. Můžete se těšit na 50 km treku ve dvou etapách, včetně jednoho orienťáku a ferraty. A pak taky na 150 km bajku se dvěma vloženými single traily. Jupí!

Startovné 12 tisíc pouze do konce března

Pokud chcete platit startovné 12 tisíc jako vždy, využijte posledních pár březnových dní. Od dubna zvyšujeme cenu na 15 tisíc za tým. P.S. Již brzy odtajníme centrum závodu! 

CZAR22 bude opět v srpnu

Wenger Czech Adventure Race 2022 odstartuje ve čtvrtek 25. srpna. Po jednom zářijovém ročníku se tedy opět vracíme k prázdninovým termínům.

Wenger CZAR Den třetí aneb Dej si příště věneček a ne klobásu.

Většinu závěrečného dne strávili závodníci na druhé bajkové etapě (125 km). Po té je čekal u jen krátký orientační běh (2 km) se závěrečnou kontrolou na druhém břehu řeky.

V 8:23 přiběhl do cíle tým Slo Cro  AR Team, který projel celý závod hladce, na pozici favorita. Hodinu po nich tým Benecko, který za obě noci naspal jen 25 minut. Se 4hodinovým odstupem jsme v cíli přivítali další dva týmy. Cílovému veselí předcházel napínavý souboj, ze kterého vyšel vítězně SpirAlps před týmem Kompar Xtream, který zvolil riskantnější postup na poslední bajkovou kontrolu, který však nevyšel. Po dalších třech hodinách si pro cílové šampaňské doběhl polský tým Coś nom pizło na łeb. Další dva týmy od sebe dělilo deset minut a rozhodla rychlost v posledním depu a závěrečný orienťák. RC Europe.cz/ EPO Běhal v dešti s extra rychlým závěrečným tempem předstihl EXIT Team a ukořistil šesté místo. Vypadá to, že o jejich pořadí rozhodla i délka čekání na občerstvení v závěru závodu: Běhal v dešti se stavili v cukrárně na zákusky, kde byli rychle obslouženi, zato EXITI nabrali ztrátu po nekonečném čekání na polívku a klobásu v restauraci.

Další tři týmy mají z různých důvodů ve výsledcích zapsanou nekompletní trať: Čtvrtý tým se k oslabenému italsko-finskému týmu FREEMIND připojil opět až v cílové rovince. Finský článek týmu, Pekka, má nejspíš rychlou regeneraci, protože za pár týdnů startuje na Mistrovství světa ve Španělsku. Franta a jeho parta, ve které chyběla Lenka kvůli vyvrtnutému kotníku, si po vynechání části závodu ze závěrečného orienťáku udělala vlastní závod, ve kterém odstartoval každý sám – více či méně zabloudili všichni tři. Kolena mapaře týmu Havr Black řekla NE dalšímu závodění, takže absolvovali pouze méně náročné disciplíny v centru závodu. Jinak se Wenger CZAR 2021 obešel bez vážnějších zranění a závodníci chválili náročnou trať, která je provedla zajímavými místy jižních Čech.

Ve čtyři hodiny odpoledne končil limit krátkého závodu MINI AR. Celý závod se všemi kontrolami stihl pouze vítězové mužské kategorie, EPO Rychlá rota. Druhý tým, Čelovky Lucifer, podcenil své síly, vynechal dvě kontroly, ale byl v cíli hodinu a půl před limitem. V kategorii MIX s přehledem zvítězili tradiční účastníci MINI AR: Medvěd s Lenochodem – LAMA a kategorii žen ovládly poloEPO Simulantenbande.

Po vyhlášení a večeři následoval poslední bod programu – pivní štafety. Z těch se ale reportáž nedělá, ty musíte zažít. 🙂

CZAR Den druhý

Dnešní den byl takový hravý. Krom jiného si závodníci užili lukostřelbu, Bolskros, lanové centrum, lezení a paddleboardy – vše v blízkosti centra závodu.

Z luku se střílelo na 15 metrů s různými výsledky. Trestná kola ale obíhaly pouze dva týmy. Bolskros letos vedl přes řeku tam a zpět a byl plný náročných lanových překážek. Závodníci na něm strávili 30 až 60 minut.

Spánková taktika prohlubuje rozestupy mezi týmy. Slo-Cro AR, který je od začátku závodu v čele, si zdřímnul hodinu před závěrečným kolem. Druhý tým HSK Benecko/Sport nás baví vyrazil do boje o zlato na úkor spánku.  S lehkým odstupem se na třetím a čtvrtém místě drží Kompar a SpirAlps klacky, s přibližně dvouhodinovou ztrátou je následují tři týmy: polský Coś nom pizło na łeb, Exit Team a RC Europe/ EPO Běhal v dešti.

Bohužel, není vše růžové jako tabletky Ibalginu: Mapaře týmu Havr Black trápí silné bolesti kolenou. Na Hluboké uvažovali, že závod vzdají, ale jsou to tvrďáci, cvakli parťáka na lano a dojeli přes všechny kontroly, tj. cca 40 km zpět do depa. Nyní spí a ráno se těší na disciplíny v centru závodu. Pak se uvidí. Již od včerejšího večera pokračuje italsko-finský tým FREEMIND ve třech. Před první dlouhou bajkovou etapou se rozhodl jeden z členů nepokračovat pro nadměrné vyčerpání. A ještě jedna neveselá aktualita: V závěru druhého dne si Lenka z Frantovy party vymkla kotník a celý tým končí.

Na konci druhého dne opět nejlepší týmy sedají na kola a vyrážejí na druhou dlouhou etapu (125 km), po které následuje už jen krátký orientační běh a cíl. Pokud se nestane nic nepředloženého, kolem 5. hodiny ranní se dozvíme jména vítězů Wenger Czech Adventure Race.

Ve 22 hodin odstartoval MINI AR, 18hodinový závod dvojic. I oni si kromě klasických disciplín užijí i ty netradiční, kterými se bavili závodníci dlouhého závodu dnes.

CZAR21 Den první

První den proběhl ve svižném tempu a vtipných historek: Od startu se týmy rozběly na 3km orientační běh a pak je čekaly dvě trekové etapy, každá zpestřená ferratou a s vloženým 35km pádlováním v kánoích.
Na Kánoích se cvakly hned tři týmy (kdyby vás to zajímalo, tak klacky, Kompaři a Freemind 😉 ). Na nedostatek vody si letos nestěžoval žádný tým.
I na ferratě bylo veselo, naštěstí vedla těsně nad řekou. Jeden člen italsko-finského FREEMIND z ferraty vypadl, jenže zůstal viset příliš nízko a museli jej vyprosti přeřezáním odsedky. A Myro z týmu Kompar XtreaM? „Už se neudržím!“ „Tak si odsedni a odpočiň.“ „Ale já tu odsedku nemám cvaklou!“ ŽBLUŇK!
Závodní pole se rozdělilo do poměrně stabilního uskupení: Slovinsko-chorvatský tým v čele, za ním cca 15 min Benecko pronásledované týmem SpirAlps, klacky a s přibližně 20minutovým odstupem jim na záda dýchají KomparXtream. Pak tu máme skupinku tří poměrně vyrovnaných týmů: Exit, Běhal v dešti a polského Coś nom pizło na łeb. A na závěr FREEMIND následovaný tandemem Havr Black a týmem Franta a jeho parta.
Večer závodníci postupně nasedli na kola a vyjeli na 125 km dlouhou bajkovou etapu. Uvidíme, kdo si jak poradí s první noční zkouškou. Závod můžete sledovat na na mapě LIVE (odkaz najdete na stránkách závodu www.adventurerace.cz).
Jak závodníci prožili noc? Kdo se dostal o čela? Bude spát někdo už první noc? To vše se dozvíte v zítřejším článku.