Wenger CZAR Den třetí aneb Dej si příště věneček a ne klobásu.

Většinu závěrečného dne strávili závodníci na druhé bajkové etapě (125 km). Po té je čekal u jen krátký orientační běh (2 km) se závěrečnou kontrolou na druhém břehu řeky.

V 8:23 přiběhl do cíle tým Slo Cro  AR Team, který projel celý závod hladce, na pozici favorita. Hodinu po nich tým Benecko, který za obě noci naspal jen 25 minut. Se 4hodinovým odstupem jsme v cíli přivítali další dva týmy. Cílovému veselí předcházel napínavý souboj, ze kterého vyšel vítězně SpirAlps před týmem Kompar Xtream, který zvolil riskantnější postup na poslední bajkovou kontrolu, který však nevyšel. Po dalších třech hodinách si pro cílové šampaňské doběhl polský tým Coś nom pizło na łeb. Další dva týmy od sebe dělilo deset minut a rozhodla rychlost v posledním depu a závěrečný orienťák. RC Europe.cz/ EPO Běhal v dešti s extra rychlým závěrečným tempem předstihl EXIT Team a ukořistil šesté místo. Vypadá to, že o jejich pořadí rozhodla i délka čekání na občerstvení v závěru závodu: Běhal v dešti se stavili v cukrárně na zákusky, kde byli rychle obslouženi, zato EXITI nabrali ztrátu po nekonečném čekání na polívku a klobásu v restauraci.

Další tři týmy mají z různých důvodů ve výsledcích zapsanou nekompletní trať: Čtvrtý tým se k oslabenému italsko-finskému týmu FREEMIND připojil opět až v cílové rovince. Finský článek týmu, Pekka, má nejspíš rychlou regeneraci, protože za pár týdnů startuje na Mistrovství světa ve Španělsku. Franta a jeho parta, ve které chyběla Lenka kvůli vyvrtnutému kotníku, si po vynechání části závodu ze závěrečného orienťáku udělala vlastní závod, ve kterém odstartoval každý sám – více či méně zabloudili všichni tři. Kolena mapaře týmu Havr Black řekla NE dalšímu závodění, takže absolvovali pouze méně náročné disciplíny v centru závodu. Jinak se Wenger CZAR 2021 obešel bez vážnějších zranění a závodníci chválili náročnou trať, která je provedla zajímavými místy jižních Čech.

Ve čtyři hodiny odpoledne končil limit krátkého závodu MINI AR. Celý závod se všemi kontrolami stihl pouze vítězové mužské kategorie, EPO Rychlá rota. Druhý tým, Čelovky Lucifer, podcenil své síly, vynechal dvě kontroly, ale byl v cíli hodinu a půl před limitem. V kategorii MIX s přehledem zvítězili tradiční účastníci MINI AR: Medvěd s Lenochodem – LAMA a kategorii žen ovládly poloEPO Simulantenbande.

Po vyhlášení a večeři následoval poslední bod programu – pivní štafety. Z těch se ale reportáž nedělá, ty musíte zažít. 🙂