60. ročník NOB

Motto

Je sobota 5. listopadu 1960, sychravo, nevlídno a PUČ (pan učitel Červenka) se vydává společně se studenty turistického oddílu VŠTJ Ekonom na první noční závod 3 členných hlídek nedaleko Dobříše po Hřebenech. A touto akcí dává základ jednomu z nejstarších závodů vysokoškoláků v nočním orientačním běhu v ČSSR a po té i v ČR. V roce 1974 se k organizaci tohoto závodu přidává PUB, PUČ, v 1982 PUS a v 1984 PUL. Od roku 1999 i Vaňous.

Společnými silami jsme uspořádali 59 ročníků v širokém okolí Prahy a v přilehlých lesích a lesoparcích. Účast byla vždy velice početná, někdy taková, že jsme se ani do sálu, kde bylo shromaždiště, nevešli (až 144 dvojic!!!).                                                                            

 

Výsledky

OB, MTBO

 

Fotogalerie 2021

 

60. ročník NOB

CTVS VŠE Praha ve spolupráci s VŠTJ Ekonom Praha pořádá 60. ročník závodu v nočním orientačním běhu dvojic memoriál Šárky Hřebíčkové a Vojty Zelenky v Dobronicích u Bechyně.

 

U příležitosti významného jubilea pořadatelé připravili mimo hlavní závod také bohatý doprovodný program: denní OB, MTBO, dětské tratě a neomezenou možnost využít vybavení areálu VŠE Dobronice (kurty na volejbal, florbal, badminton aj., lanové centrum, kajaky a kánoe na Lužnici).  

 

Program:

  • Pátek 22.10.2021 štafety- start cca 21h, Večírek – koncert skupiny Dobroband
  • Sobota 23.10.2021 NOB – start 19h, Večírek po závodě – DJ Jiřina

Celou sobotu a neděli budou k dispozici tratě všech doprovodných závodů, čas startu je individuální a neomezený.

 

Ubytování:

chatky, stany, karavany bez přípojky

 

Strava:

  • Plné penze od pátku (pátek večeře, sobota snídaně, oběd, večeře, neděle snídaně), v areálu je bufet (pivo, limo, drobné občerstvení), 2 noclehy
    Pátek večeře se budou možné vyzvednout cca do 20.00.
  • Plné penze od soboty (sobota oběd, večeře, neděle snídaně), 1 noclehProgram budeme aktualizovat s ohledem na vládní a hygienická nařízení.

V areálu bufet (pivo, limo, drobné občerstvení).


Ubytování:

  • Chatky, stany, karavany bez přípojky – ceny viz přihláška
  • Startovné NOB dvojic: 300 Kč/dvojice
  • Přihláška – ZDE

 

Z historie OB v zemích českých:

První, vysloveně orientační závody, se konaly roku 1950. Začínalo se chůzí a v hlídkách, nejprve trojčlenných, posléze dvoučlenných, povinné byly batohy se zátěží, součástí závodů byly různé orientační testy a úkoly. 

K významným změnám v soutěžním řádu došlo v roce 1960, vedle dvoučlenných hlídek začali závodit i jednotlivci (od roku 1963 i na mistrovství republiky), zrušila se povinná zátěž, začalo se závodit na vojenských mapách 1:50000 a jako výsledek závodu byl brán pouze dosažený čas.

 

                                                                                                          Petr Stejskal